Порядок реагування на доведені випадки булінгу в Шепетівському професійному ліцеї та відповідальність осіб, причетних до булінгу

Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про освіту», Закону 
України №8584 від 18 грудня 2018 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» 

1. Здобувач освіти має звернутися до класного керівника, майстра в/н, психолога, соціального педагога, будь-якого працівника закладу. 

2. Працівник закладу (бібліотекар, медична сестра, педагогічні працівники, технічні працівники) після звернення учня, повідомляє класного керівника, заступника директора з виховної роботи. 

3. Після отримання письмового звернення здобувача освіти, відповідна особа (класний керівник, психолог, соціальний педагог, заступник директора з виховної роботи) інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. 

4. Якщо педагогічний працівник або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу або отримав інформацію про випадок, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні. 

5. Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує всі обставини цькування. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей. 

6. До складу такої комісії входять педагоги, психолог, соціальний педагог, керівник закладу, представники громадськості. 

7. За будь-якого рішення комісії керівник закладу забезпечує психологічну підтримку усім учасникам випадку. 

8. У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України. 

 

Психологічна служба ліцею